*Dalsze informacje na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych emisji CO2 w nowych samochodach osobowych znajdą Państwo w publikacji „Informacje dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii elektrycznej w nowych samochodach osobowych”, dostępnej bezpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

 

Grow up. Be a good parent.

Przez całe życie czynił dokładnie to, czego oczekiwali od niego inni. Lecz cóż robić, gdy nawet to już nie wystarcza? Po incydencie w biurze i rozpaczliwym telefonie do syna konserwatywne życie Tomasa zostaje całkowicie wywrócone do góry nogami.

Klasa B

Klasa B to kompaktowy Sports Tourer o dynamicznej stylistyce. Z wyraziście prowadzonymi liniami nadwozia koresponduje jej ekskluzywny komfort i przestronność wnętrza. Wyposażona w wiele systemów wspomagania, jest gotowa na wszystko, co jeszcze przed Tobą.

Klasa B
Od
* 1.088PLN *
Rata miesięczna netto * Przejdź do oferty

Klasa B 180 d - Lease&Drive 1%

W programie Lease&Drive 1% wystarczą niskie miesięczne raty, żeby cieszyć się codziennie swoim Mercedesem Klasy B.
Jeżeli na zakup zdecydujesz się do końca maja, dwie pierwsze raty otrzymasz całkowicie za darmo! 

Okres Umowy 24 lub 36 miesięcy
Średnioroczny przebieg: 25.000km
Wpłata wstępna: 10,00%
Rata miesięczna netto wynosi od 1.088PLN

Zwróć uwagę na każdy detal.

Wszystkim, którzy chcą dokładniejszych informacji, przedstawiamy interesujące detale Klasy B. Najprzyjemniej oczywiście wypróbować auto samemu. Aby wzbudzić Twoją ciekawość, prezentujemy tu kilka jego najatrakcyjniejszych cech.

Komfortowy sportowiec.
Komfortowy sportowiec.
Linia AMG z dwustrumieniowym układem wydechowym.
Linia AMG z dwustrumieniowym układem wydechowym.
Wielobarwne nastrojowe oświetlenie Ambiente.
Wielobarwne nastrojowe oświetlenie Ambiente.
Reflektory LED High Performance.
Reflektory LED High Performance.
Aktywny asystent układu hamulcowego.
Aktywny asystent układu hamulcowego.
KEYLESS-GO.
KEYLESS-GO.
System EASY-VARIO-PLUS.
System EASY-VARIO-PLUS.
Napęd na wszystkie koła 4MATIC.
Napęd na wszystkie koła 4MATIC.

Siądź za kierownicą.

Wypróbuj sam Klasę B i przekonaj się podczas jazdy testowej, czy ona może być Twoim punktem startowym do następnego celu.

Umów się na jazdę testową

Klasa B w porównaniu modeli.

To prawda, trudno wybrać jeden z naszych modeli. Dlatego zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze kryteria wyboru.

Porównaj

Komfortowy sportowiec.

Dynamicznie zaprojektowany spojler przedni, filigranowo nakreślone reflektory, wyraziste linie od gwiazdy aż po tył auta - sportowy wizerunek nadwozia uzupełniliśmy w Klasie B o przestronne wnętrze. Komfortowe, praktyczne i w pełni spod znaku Mercedes-Benz.

Linia AMG z dwustrumieniowym układem wydechowym.

Klasa B w linii wyposażenia AMG nabiera nadzwyczaj sportowych cech: oprócz elementów ozdobnych imitujących włókno węglowe oraz spłaszczonej u dołu sportowej kierownicy wielofunkcyjnej, obejmuje ona sportowe pedały ze szczotkowanej stali szlachetnej i perforowane tarcze hamulcowe z przodu. Spojlery przedni i tylny w stylizacji AMG nadają ostateczny szlif dynamizmowi samochodu.

Wielobarwne nastrojowe oświetlenie Ambiente.

W trosce o Twoje dobre samopoczucie w Klasie B opcjonalne nastrojowe oświetlenie Ambiente wypełni wnętrze przyjemnym światłem. Możesz wybierać spośród 12 barw, decydując, który nastrój świetlny zapewnia najlepszą atmosferę.

Reflektory LED High Performance.

Dostępne na życzenie reflektory LED High Performance odznaczają się wyrazistym wyglądem, a poprzez szeroki rozdział światła, lepsze oświetlenie drogi i dzięki barwie światła przypominającej światło dzienne, zapewniają większe bezpieczeństwo w nocy, zużywając niedużo energii. W momencie odryglowania zamków samochodu funkcja „Coming Home” powita Cię niezwykłą, niebiesko-białą inscenizacją świetlną. Lampy tylne z diodami LED są wizualną ozdobą auta i poprawiają jego widoczność.

Aktywny asystent układu hamulcowego.

Ten przewidujący system wspomagania łączy wspomaganą radarowo sygnalizację odstępu, zależne od sytuacji wspomaganie hamowania oraz funkcję autonomicznego hamowania. Jeśli w przedziale prędkości od 30 do 250 km/h system rozpozna zbyt mały odstęp od poprzedzającego pojazdu, ostrzeże Cię lampką ostrzegawczą na zintegrowanej tablicy wskaźników. W przypadku dalszego zmniejszania się odstępu, zostaniesz dodatkowo ostrzeżony sygnałem dźwiękowym. Ponadto aktywny asystent układu hamulcowego może wspomóc Twoje hamowanie w celu uniknięcia kolizji. Natomiast jeżeli nie zareagujesz, system może zredukować prędkość autonomicznym hamowaniem.

KEYLESS-GO.

Funkcja KEYLESS-GO umożliwia otwieranie, uruchamianie i zamykanie Klasy B bez kluczyka w ręce. To komfortowe i praktyczne rozwiązanie, gdy masz obie ręce zajęte.

System EASY-VARIO-PLUS.

Twój aktywny styl życia wymaga maksymalnie uniwersalnego samochodu. Klasa B oferuje bagażnik o pojemności ładunkowej do 488 litrów, nie mając sobie równych w tej klasie. Opcjonalny system EASY-VARIO-PLUS z przesuwaną kanapą tylną i składanym oparciem fotela obok kierowcy zapewnia wystarczające miejsce nawet do transportu większego bagażu.

Napęd na wszystkie koła 4MATIC.

Napęd na wszystkie koła 4MATIC w każdej sytuacji dynamicznej zapewnia lepszą kontrolę i stabilność - szczególnie na śliskim podłożu. To zasługa najlepszego możliwego stosunku dynamiki, trakcji i wydajności oraz w pełni zmiennego rozdziału momentu obrotowego, od napędu tylko na koła przednie po napęd 50:50 na koła przednie i tylne. Dzięki temu podczas deszczu, gołoledzi i na śniegu wzrasta Twoje bezpieczeństwo za kierownicą samochodu.

Od teraz Ty decydujesz.

Skonfiguruj swoją Klasę B, usiądź za kierownicą lub przeczytaj wszystko wraz z drobnym druczkiem - co zamierzasz?

Klasa B, jaką sobie wymarzyłeś.

Klasa B, jaką sobie wymarzyłeś.

Skonfiguruj swoją Klasę B, taką, jakiej sobie życzysz. Konfigurator daje Ci wolną rękę w wyborze silnika, barwy pojazdu i linii wyposażenia.

Siądź za kierownicą.

Siądź za kierownicą.

Wypróbuj sam Klasę B i przekonaj się podczas jazdy testowej, czy ona może być Twoim punktem startowym do następnego celu.

Chciałbym otrzymać wszystkie informacje.

Chciałbym otrzymać wszystkie informacje.

Jeszcze więcej informacji o Klasie B, na przykład o jej wyposażeniu dodatkowym, znajdziesz w broszurze.

Odkryj więcej

Grow up.

Przekręć swój telefon na tryb portretowy.

Którym modelem chciałbyś jeździć?

Siądź za kierownicą i sprawdź, który samochód Mercedes-Benz najlepiej do Ciebie pasuje.

Porównanie naszych samochodów kompaktowych.

Porównaj nasze kompaktowe auta i sprawdź, który model najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb.

Design
Sport
Przestronność
Komfort
Bezpieczeństwo
9 10 7 8 10
8 7 10 10 10
10 10 7 8 10
10 9 9 9 10
9 8 8 9 10

Dostawca serwisu/ Ochrona danych

Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.
ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa, Polska
Tel.: +48 22 312 50 00
Infolinia: 00 800 17 777 777
E-mail: customerservice.poland@cac.mercedes-benz.com

Rejestr Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzony przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy
Nr: KRS 0000138030
Numer identyfikacji podatkowej: NIP 527-13-98-974

Wysokość Kapitału Zakładowego: 35 001 000,00 PLN

Zarząd:
Marc Oliver Boderke (Prezes Zarządu),
Birgit Preusch (Wiceprezes Zarządu),
Paweł Miszkowski (Członek Zarządu),
Christoph Ulrich Stemmer (Członek Zarządu),
Przemysław Hubert Rajewski (Członek Zarządu).

Prawa autorskie

Copyright 2003-2017 Daimler AG. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wszystkie teksty, zdjęcia, grafika, pliki dźwiękowe, pliki z animacją, pliki video i ich układ na stronach internetowych Daimler AG podlegają ochronie prawem autorskim oraz innymi przepisami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej. Zabronione jest kopiowanie tych obiektów w celach komercyjnych lub w celu dalszego rozpowszechniania, nie dozwolone jest także ich modyfikowanie lub umieszczanie na innych stronach internetowych. Niektóre strony internetowe Daimler AG zawierają również materiały, objęte prawami autorskimi podmiotów, które udostępniły je do umieszczenia na stronach internetowych.

Produkty i ceny

Po zakończeniu opracowania redakcyjnego poszczególnych stron mogły nastąpić zmiany dotyczące produktów i usług. Ze strony producenta zastrzega się możliwość dokonania zmian konstrukcji lub kształtów, zakresu dostawy lub świadczeń oraz istnienia różnic w odcieniach kolorów, o ile zmiany i różnice te, przy uwzględnieniu interesów Daimler, będą jeszcze do zaakceptowania przez klienta. Ilustracje mogą przedstawiać także akcesoria, wyposażenie dodatkowe lub inne elementy nie należące do seryjnego zakresu dostaw i świadczeń. Różnice w odcieniach barw uwarunkowane są względami technicznymi. Poszczególne strony mogą zawierać także modele i świadczenia, które nie są oferowane w Polsce. Stwierdzenia odnoszące się do przepisów prawnych i podatkowych oraz ich skutków dotyczą tylko Republiki Federalnej Niemiec. Z zastrzeżeniem inaczej brzmiących regulacji zawartych w warunkach sprzedaży lub dostawy wiążącymi są zawsze ceny obowiązujące w dniu dostawy. Dla naszych dealerów podane ceny są jedynie niewiążącymi zaleceniami cenowymi. Dlatego też o aktualne informacje cenowe prosimy pytać w naszych oddziałach lub u dealerów.

Koszty Gospodarowania Odpadami (KGO)

Zgodnie z Ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, informujemy, że Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. pokrywa koszty gospodarowania odpadami (KGO) w wysokości *0,60* zł za 1 sztukę lamp wyładowczych oraz *0,14* zł za kilogram pozostałego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Znaki towarowe

Jeżeli nie zaznaczono inaczej, wszystkie znaki umieszczone na stronach internetowych Daimler są prawnie chronionymi znakami towarowymi Daimler AG, dotyczy to w szczególności nazwy modeli, jak również znaków logo oraz emblematów.

Prawa licencyjne

Daimler chce zaoferować Państwu innowacyjny i informacyjny program internetowy. Dlatego też mamy nadzieję, że Państwo tak samo jak my cieszycie się z naszego kreatywnego ukształtowania tego programu internetowego. Prosimy jednak o zrozumienie z Państwa strony dla faktu, że Daimler musi chronić swoją własność intelektualna, włącznie z patentami, znakami towarowymi i prawami autorskimi, oraz iż te strony internetowe nie przyznają nikomu z ich odbiorców żadnych praw licencyjnych do własności intelektualnej Daimler AG.

Wypowiedzi dotyczące przyszłości

Wiele stron internetowych zawiera wypowiedzi dotyczące przyszłości, które oparte są na przekonaniach kierownictwa Daimler. Poprzez użycie na tych stronach internetowych takich wyrażeń jak "oczekiwać", "oceniać", "liczyć na", "zamierzać" i "planować" zamierza się, wskazywać wypowiedzi dotyczące przyszłości. Tego rodzaju wypowiedzi odzwierciedlają poglądy Daimler, z chwili gdy zostały dokonane, odnośnie przyszłych zdarzeń i obarczone są pewnymi ryzykami i niepewnością. Jak wyjaśniono w raportach Daimler złożonych amerykańskim organom nadzoru giełdowego U.S. Securities and Exchange Commision (włącznie z najnowszym rocznym sprawozdaniem z działalności formularz 20-F), wiele czynników może prowadzić do tego, iż rzeczywiste wyniki mogą znacząco różnić się od podanych tu przewidywań. Do takich czynników należą oprócz innych zmian w ogólnych warunkach ekonomicznych i w ramowych warunkach handlowych, także zmiany w kursach walut i w poziomie stóp procentowych, wprowadzenie na rynek produktów konkurencyjnych, nie wystarczająca akceptacja dla nowych produktów i usług oraz zmiany w strategii przedsiębiorstwa. Daimler oddala od siebie jakikolwiek zamiar lub obowiązek, do aktualizowania tych wypowiedzi, które dotyczą przyszłości.

Odpowiedzialność

Informacje i dane znajdujące się na tych stronach nie stanowią ani wyraźnie ani w sposób dorozumiały żadnego zapewnienia ani gwarancji. Nie stanowią one w szczególności dorozumianej (milczącej) obietnicy lub gwarancji dotyczącej właściwości, przydatności do handlu, przydatności do określonych celów lub nienaruszenia ustaw i patentów.

Na naszych stronach internetowych znajdziecie Państwo również linki do innych stron internetowych. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na to, iż nie mamy żadnego wpływu na ukształtowanie i zawartość stron, które Państwo odwiedzacie poprzez te linki. Dlatego też nie możemy przejąć odpowiedzialności za aktualność, poprawność, kompletność lub jakość zamieszczonych tam informacji. Z tego też powodu dystansujemy się niniejszym do wszelkich treści i zawartości tych stron internetowych. Niniejsze oświadczenie obowiązuje w odniesieniu do wszystkich zawartych na naszych stronach internetowych linków do zewnętrznych stron internetowych i ich zawartości.

Daimler stosuje cookies i inne podobne technologie, na przykład HTML5 Storage lub Local Shared Objects (nazywane dalej ogólnym mianem „cookies“), które pozwalają na śledzenie preferencji użytkowników i umożliwiają optymalne projektowanie stron internetowych. Ułatwiają one nawigację i w znacznym stopniu zwiększają komfort użytkownika przy przeglądaniu danej strony internetowej.

Cookies są małymi plikami zapisywanymi na urządzeniu końcowym. Pliki te można wykorzystać do sprawdzenia, czy urządzenie końcowe komunikowało się już z naszymi stronami. Następuje wyłącznie identyfikacja cookie na urządzeniu końcowym. Cookies umożliwiają zapisywanie danych osobowych, o ile wyrazisz na to zgodę lub, gdy jest to niezbędne ze względów technicznych, np. dla umożliwienia zabezpieczonego logowania.

Korzystając z naszej witryny internetowej wyrażasz zgodę na stosowanie i zapisywanie cookies na swoim urządzeniu końcowym. Możesz przeglądać nasze strony również bez cookies. Większość przeglądarek internetowych akceptuje cookies automatycznie. Istnieje możliwość odłączenia zapisywania cookies na urządzeniu końcowym, co następuje po wybraniu opcji *nie akceptować cookies* w menu ustawień przeglądarki. W każdej chwili możesz skasować cookies zapisane już na urządzeniu końcowym. O szczegółowych czynnościach informuje instrukcja producenta przeglądarki lub urządzenia końcowego. Do dalszych informacji na temat odłączania Local Shared Objects odsyła poniższy link:

Jeżeli nie zaakceptujesz cookies, może to prowadzić do ograniczenia funkcji udostępniających naszą ofertę.

Cookies dzielimy na poniższe kategorie:

Cookies niezbędne (typ 1)
Te cookies są absolutnie niezbędne do tego, aby funkcje stron internetowych były realizowane prawidłowo. Bez tych plików nie można udostępnić np. takich usług, jak konfigurator pojazdów.

Cookies funkcyjne (typ 2)
Te cookies umożliwiają zwiększenie komfortu korzystania ze stron internetowych i zakresu ich możliwości, a także udostępniają dodatkowe funkcje. W plikach tych można na przykład zapisać ustawienia dotyczące języka stron.

Cookies ofertowe (typ 3)
Te cookies zbierają informacje o tym, jak korzystasz ze stron internetowych. Pliki tego rodzaju pomagają nam na przykład w identyfikowaniu szczególnie popularnych aspektów naszej oferty internetowej. Dzięki temu możemy selektywnie dostosować treść naszych stron internetowych do Twoich potrzeb i tym samym ulepszyć naszą ofertę. Informacje zbierane w tych plikach są anonimowe. Dalsze informacje o gromadzeniu i analizowaniu danych zamieszczono w akapicie „Analiza danych użytkowych“.

Cookies strony trzeciej (typ 4)
Te cookies stosowane są przez stronę trzecią, np. przez portale społecznościowe. Pliki te wykorzystywane są głównie do integrowania w naszej witrynie treści mediów społecznościowych, np. za pomocą social plug-ins. Informacje o sposobie stosowania przełączników social plug-ins zamieszczono w akapicie „Social plug-ins“ w Polityce Prywatności.

W naszej witrynie internetowej stosujemy następujące cookies:

Nazwa cookieOpisTyp cookie

_it
_prPodczas logowania w sekcji MójMercedes w tym cookie są zapisywane zakodowane dane profilu użytkownika, aby otrzymać status logowania.Typ 1

_slt (soft login token)Ten plik cookie zapisuje niewrażliwe dane profilu użytkownika w celu personalizacji strony internetowej, gdy użytkownik nie jest zalogowany.Typ 1

_st(login token)Ten plik cookie zapisuje niewrażliwe dane profilu użytkownika w celu personalizacji strony internetowej, gdy użytkownik jest zalogowany.Typ 1

APISID
HSID
ID
OGPC
NID
PREF
SAPISID
SID
SS
SSIDTe cookies są uruchamiane przez Google Maps, aby umożliwić przedstawienie funkcji wyszukiwania dealerów na mapie.Typ 1

cccidealerTen plik cookie zapisuje dealera Mercedes-Benz wybranego w ramach zapytania. Ten kontakt zostanie domyślnie wybrany przy następnych zapytaniach.Typ 1

dealerTen plik cookie zapisuje preferowany kontakt do dealera, zapisany w profilu użytkownika MójMercedes.Typ 1

pgid
sidTe cookies przydzielają Twojemu urządzeniu na czas wizyty anonimowy identyfikator (session ID), aby móc prezentować spersonalizowane treści (np. ostatnio oglądane produkty).Typ 1

storedVehicles
<Subprocess>_<market>W ramach naszej funkcji wyszukiwania nowych i używanych samochodów istnieje możliwość dodawania interesujących ofert do listy zapamiętanych. Takie dane ofertowe są zapisywane w tym pliku.Typ 1

JSESSIONIDTen plik cookie jest inicjowany przez zewnętrzny serwer, dostarczający dane mapowe. Zapisuje on identyfikator sesji (session ID), który łączy kilka powiązanych ze sobą zapytań do serwera i przyporządkowuje je do sesji.Typ 1, typ 4

ARPTAby każdemu użytkownikowi zagwarantować bezzakłóceniowe korzystanie ze stron internetowych Mercedes-Benz, korzystamy z większej liczby serwerów, co pozwala rozłożyć obciążenie. Ten plik cookie zapisuje przyporządkowanie danego użytkownika do jednego z tych serwerów.Typ 2

cookiePolicyTen plik cookie wskazuje, że zgadzasz się na używanie plików cookie na naszych stronach. Jest inicjowany, gdy zamkniesz okienko informujące o używaniu plików cookie.Typ 2

modelTen plik cookie zapisuje model samochodu, który ostatnio oglądałeś. Dzięki temu, podczas Twojej następnej wizyty, możemy wskazywać Ci treści dostosowane do modelu, zgodnie z Twoimi zainteresowaniami.Typ 2

ShopStartLinkOutlet*Ten plik cookie definiuje stronę docelową, która jest dostępna pod linkiem Start.Typ 2

lastCCBmCode
sr_ccci
sr_ccci_modelTe cookies zawierają informacje o tym, który model samochodu osobowego Mercedes-Benz był ostatnio zestawiony w konfiguratorze przez danego użytkownika. Te dane są prezentowane na stronach informacyjnych dla danego modelu i umożliwiają kontynuowanie konfiguracji w późniejszym czasie.Typ 2

sr_voc
sr_voc_modelTe cookies zawierają informacje o tym, który model vana Mercedes-Benz był ostatnio zestawiony w konfiguratorze przez danego użytkownika. Te dane są prezentowane na stronach informacyjnych dla danego modelu i umożliwiają kontynuowanie konfiguracji w późniejszym czasie.Typ 2

unitNasza strona internetowa zawiera informacje o wszystkich produktach i usługach marki Mercedes-Benz. Ten plik cookie zapisuje sekcję, którą ostatnio odwiedziłeś. Za pomocą tej informacji podczas Twojej następnej wizyty możemy poprowadzić Cię bezpośrednio na te strony produktowe, które Cię interesują.Typ 2

daimler-bfs.persistentSearchW tym pliku cookie zapisane są wprowadzone przez Ciebie parametry wyszukiwania pojazdów nowych/ używanych.  Bez tego pliku cookie parametry wyszukiwania nie są zapisywane i przy powtórnym uruchomieniu wyszukiwarki należy je podać ponownie.Typ 2

daimler-bfs.recentlyViewedVehiclesW tym pliku cookie zapisane są pojazdy oglądane przez Ciebie w wyszukiwarce pojazdów nowych/ używanych. Bez tego pliku cookie nie można powrócić do pojazdów oglądanych wcześniej.Typ 2

daimler-bfs.vehicleComparisonW tym pliku cookie zapisane są pojazdy w celu ich porównania, wybrane przez Ciebie w wyszukiwarce pojazdów nowych/ używanych. Bez tego pliku cookie nie można przeprowadzić porównania kilku pojazdów.Typ 2

HighBandwidthTe cookies zawierają informacje o tym, która wersja programu Adobe Flash Player jest zainstalowana na urządzeniu końcowym i jaka szerokość pasma jest dostępna. Dzięki temu możemy oferować treści multimedialne dostosowane do Twoich indywidualnych wymagań systemowych oraz unikać długich czasów ładowania.Typ 3

_lgin
lastUrl
s_*
s_cc
s_cpc
s_evar_34
s_evar_35
s_fid
s_getval_2
s_ria
s_sq
s_sq
s_sv_sid
s_vi
s_invisit
s_nr
s_vnum
amcv_
ADRUM
gapv_c62
s_ppv/s_ppviTe cookies zapisują informacje o tym, jak użytkownicy korzystają z naszej strony, i pomagają nam w ten sposób stale modernizować naszą stronę internetową odpowiednio do zainteresowań użytkowników.Typ 3

psyma_participationW celu poprawy naszej strony internetowej regularnie przeprowadzamy ankiety online dotyczące jakości naszych stron i naszej oferty informacyjnej. Ten plik cookie pokazuje, czy dany użytkownik przyjął zaproszenie do wypełnienia ankiety, czy je odrzucił.Typ 3

s_ccTen plik cookie pokazuje, że w Twojej przeglądarce są uruchomione cookies.Typ 3

sessionTen plik cookie zapobiega ponownemu pojawianiu się sekwencji powitalnej na naszej stronie startowej.Typ 3

s_campaign
s_var_1Na czas odwiedzin witryny internetowej zapisuje parametr kampanii csref, aby uniknąć podwójnego liczenia.Typ 3

omniture_optoutTe cookies zapisują informacje o tym, czy dozwolona jest analiza postępowania użytkownika.Typ 4

W naszej witrynie internetowej stosujemy następujące cookies:

Nazwa cookieOpisTyp cookie

bookmark_[MD5]W tym pliku cookie zapisywane są wywołania strony, wybrane samochody używane i nowe oraz dealerzy Mercedes-Benz, aby można było odtworzyć te elementy podczas ponownych odwiedzin strony.Typ 1

cmdp_langTe cookies zapisują wybraną przez użytkownika kombinację kraju i języka, aby wyświetlać strony internetowe w odpowiednim języku.Typ 1

cmdp_redirectTen plik cookie zapisuje na stałe wybór kraju USA, aby przy ponownym wywołaniu strony przekierować Cię bezpośrednio na stronę amerykańską.Typ 1

FITSIDTen plik cookie identyfikuje użytkownika w formie zanonimizowanej. Zawiera informacje o jego osobistych ustawieniach na stronie internetowej (języku, kryteriach wyszukiwania, skonfigurowanym modelu itd.) oraz zapisuje określone przebiegi interakcji, aby zapewnić płynne przejścia do przodu i do tyłu pomiędzy poszczególnymi stronami.Typ 1

cmdp_address
cmdp_dealer
cmdp_name
haendler[OUTLET_ID]
meinhaendlerTe cookies zapisują adres, nazwisko i wewnętrzny numer identyfikacyjny dealera wybranego przez użytkownika.Typ 1

mbot_cc_[CARCODE]Te cookies zawierają informacje o tym, który model samochodu osobowego Mercedes-Benz był ostatnio zestawiony w konfiguratorze przez danego użytkownika. Te dane są prezentowane na stronach informacyjnych dla danego modelu i umożliwiają kontynuowanie konfiguracji w późniejszym czasie.Typ 1

cmdp_category
mbp_category
mbt_categoryNasza strona internetowa zawiera informacje o wszystkich produktach i usługach marki Mercedes-Benz. Ten plik cookie zapisuje sekcję, którą ostatnio odwiedziłeś. Za pomocą tej informacji podczas Twojej następnej wizyty możemy poprowadzić Cię bezpośrednio na te strony produktowe, które Cię interesują.Typ 1

mbp_ncs_pkw
mbp_ncs_trans
mbp_ncs_vans
mbp_ucs_pkw
mbp_ucs_trans
mbp_ucs_vansW naszych wyszukiwarkach pojazdów możesz zapisywać pojazdy, a następnie ponownie je wywoływać. Te cookies zapisują istotne dla tego celu informacje.Typ 1

comparetoolAby objaśnić Ci funkcję porównywania w naszym konfiguratorze samochodów, podczas pierwszego użycia tej funkcji pokazuje się tooltip pomocy. Ten plik cookie zapobiega ponownemu pojawieniu się tego tooltipu pomocy.Typ 2

cookiePolicyTen plik cookie wskazuje, że zgadzasz się na używanie plików cookie na naszych stronach. Jest inicjowany, gdy zamkniesz okienko informujące o używaniu plików cookie.Typ 2

facdd
facdl
facdo
facdone
facdp
facpsTe cookies zapisują informacje o właściwościach i funkcjach używanego urządzenia końcowego, aby zapewnić optymalną prezentację strony internetowej Mercedes-Benz.Typ 2

searchcookieTen plik cookie zapisuje ostatnie wyszukiwanie, aby przy ponownym wywołaniu maski wyszukiwania pokazać ostatnio wyszukiwane słowa kluczowe.Typ 2

Analiza danych użytkowych

Stosujemy cookies w celu określenia preferencji użytkowników oraz szczególnie popularnych aspektów naszej oferty internetowej. Dzięki temu możemy selektywnie dostosować treść naszych stron internetowych do Twoich potrzeb i tym samym ulepszyć naszą ofertę.

Dla potrzeb statystycznego przetwarzania danych Daimler stosuje produkty Adobe Omniture.

Jeżeli nie życzysz sobie, aby firma Daimler zapisywała i analizowała informacje o Twojej wizycie, możesz w każdej chwili wnieść przeciwko temu sprzeciw (model opt-out).

W celu technicznej realizacji tego sprzeciwu w Twojej przeglądarce internetowej zostanie zainstalowany plik cookie opt-out. Ten plik służy wyłącznie do przyporządkowania Twojego sprzeciwu. Ze względów technicznych cookie opt-out może być stosowany tylko w tej przeglądarce, z której został zainstalowany. Jeżeli skasujesz cookies względnie stosujesz inną przeglądarkę internetową lub urządzenie końcowe, musisz ponownie zainstalować cookie opt-out.

Tu przejdziesz na stronę główną Mercedes-Benz

Ochrona danych

Daimler wita gości na naszej witrynie i wyraża zadowolenie z zainteresowania naszym przedsiębiorstwem i naszymi produktami. Ochrona danych prywatnych ma dla nas duże znaczenie i dokładamy starań, aby odwiedzający nasze strony internetowe mieli poczucie bezpieczeństwa. Ochrona sfery prywatnej w trakcie przetwarzania danych osobowych jest dla nas ważnym aspektem, który uwzględniamy w procesach działalności naszego przedsiębiorstwa. Dane osobowe pobierane od odwiedzających nasze strony internetowe przetwarzamy zgodnie z przepisami ustawowymi kraju, w którym swoją siedzibę ma placówka odpowiedzialna za przetwarzanie danych. W naszej polityce ochrony danych w pozostałym zakresie kierujemy się wytyczną koncernu Daimler dotyczącą ochrony danych.

Na stronach internetowych Daimler mogą być zamieszczone odnośniki do stron innych oferentów, w stosunku do których nie obowiązuje niniejsze oświadczenie w zakresie ochrony danych.

Gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych

Podczas Twojej wizyty na naszych stronach internetowych nasz serwer standardowo zapisuje między innymi informacje o stosowanej przez Ciebie przeglądarce internetowej i systemie operacyjnym, adres strony internetowej, z której do nas przychodzisz, adresy stron internetowych, które u nas odwiedzasz, datę wizyty na naszej witrynie, a także ze względów bezpieczeństwa, np. w celu rozpoznania ataków hakerskich na nasze strony internetowe, przez okres siedmiu dni adres IP przydzielany Tobie przez Twojego dostawcę usług internetowych. Za wyjątkiem adresu IP dane osobowe zapisywane są tylko wtedy, gdy podajesz je nam z własnej inicjatywy, np. w ramach rejestrowania się, udziału w ankiecie, albo w konkursie z nagrodami lub zawierania umowy.

Wykorzystywanie i dalsze przekazywanie danych osobowych

Daimler wykorzystuje dane osobowe dla potrzeb technicznego zarządzania stronami internetowymi, obsługi klientów, przeprowadzania ankiet dotyczących produktów oraz w celach marketingowych wyłącznie w niezbędnym w danym przypadku zakresie.

Dane osobowe przekazywane są instytucjom i urzędom państwowym jedynie w obligatoryjnych przypadkach określonych w krajowych przepisach prawa. Nasi pracownicy, agencje i dealerzy zobowiązani są przez nas do zachowania poufności.

Możliwość wyboru

Na podstawie zebranych danych osobowych mamy możliwość informowania o naszych produktach i usługach, a także przeprowadzania ankiet w tym zakresie. Oczywiście udział w tych przedsięwzięciach jest dobrowolny. W razie braku zgody na takie działania możesz w każdej chwili poinformować nas o tym i dostęp do tych danych zostanie odpowiednio zablokowany. Szczegółowe informacje znajdziesz na właściwej stronie internetowej.

Newslettery

Na naszej stronie internetowej możesz ewentualnie zaabonować newslettery. Dane wprowadzone podczas zgłoszenia są przeznaczone – o ile nie wyrazisz zgody na ich inne wykorzystanie – wyłącznie dla potrzeb wysyłania newslettera. W każdej chwili możesz zakończyć abonament korzystając z możliwości przewidzianych w newsletterze.

Centralny serwis logowania koncernu Daimler AG

Centralny serwis logowania koncernu Daimler AG umożliwia dostęp do wszystkich objętych tym serwisem stron internetowych i aplikacji grupy Daimler oraz jej marek. Z warunkami korzystania z centralnego serwisu logowania Daimler AG można zapoznać się pod poniższym linkiem:

Social plug-ins

Daimler wykorzystuje tak zwane social plug-ins (nazywane dalej przełącznikami) portali społecznościowych, jak np. Facebook, Twitter i Google+.
Podczas Twojej wizyty na naszej witrynie internetowej przełączniki te są standardowo wyłączone, tzn. bez Twojego udziału nie wysyłają jakichkolwiek danych do portali społecznościowych. Korzystanie z przełączników możliwe jest dopiero po ich uaktywnieniu kliknięciem myszką. Przełącznik pozostaje aktywny tak długo, aż nie zostanie wyłączony lub nie skasujesz swoich cookies. Szczegółowe informacje zawarte są w naszych wskazówkach na temat cookies.

Po włączeniu przełącznika następuje bezpośrednie połączenie z serwerem danego portalu społecznościowego. Treści powiązane z przełącznikiem przesyłane są wtedy z portali społecznościowych bezpośrednio do Twojej przeglądarki, która wbudowuje je w stronę internetową.
Portal społecznościowy może pobierać dane natychmiast po włączeniu przełącznika – niezależnie od tego, czy klikasz na niego myszką, czy też nie. Po zalogowaniu się do portalu społecznościowego może on przyporządkować Twoją wizytę na tej stronie internetowej do Twojego konta użytkownika. Gdy odwiedzasz inne strony internetowe Daimler, portal społecznościowy nie może przyporządkować Twojej wizyty tak długo, aż również tam nie uruchomisz odpowiedniego przełącznika.

Jeżeli jesteś członkiem portalu społecznościowego i nie chcesz, aby portal ten łączył ze sobą dane zbierane podczas Twojej wizyty na naszych stronach z Twoimi zapisanymi danymi użytkownika portalu, to przed uruchomieniem przełącznika musisz wylogować się z danej sieci społecznościowej.

Nie mamy jakiegokolwiek wpływu na zakres danych, które zapisywane są przez portale społecznościowe przy użyciu swoich przełączników. Informacje o celu i zakresie zapisywania danych oraz o ich dalszym przetwarzaniu i wykorzystaniu przez określone portale społecznościowe, a także o Twoich prawach w tym zakresie i możliwościach zaprzestania gromadzenia danych w ramach ochrony Twojej sfery prywatnej zawarte są we wskazówkach na temat ochrony danych publikowanych przez dane sieci społecznościowe.

Cookies

Informacje o stosowanych przez nas cookies oraz o ich funkcjach zawarte są w naszych wskazówkach na temat cookies.

Analiza danych użytkowych

W celu określenia preferencji użytkowników oraz szczególnie popularnych aspektów naszej oferty internetowej stosujemy produkty Adobe Omniture. Dzięki temu możemy selektywnie dostosować treść naszych stron internetowych do Twoich potrzeb i tym samym ulepszyć naszą ofertę.

Jeżeli nie życzysz sobie, aby firma Daimler zapisywała i analizowała informacje o Twojej wizycie, możesz w każdej chwili wnieść przeciwko temu sprzeciw (model opt-out).
W celu technicznej realizacji tego sprzeciwu w Twojej przeglądarce internetowej zostanie zainstalowany plik cookie opt-out. Ten plik służy wyłącznie do przyporządkowania Twojego sprzeciwu. Ze względów technicznych cookie opt-out może być stosowany tylko w tej przeglądarce, z której został zainstalowany. Jeżeli skasujesz cookies względnie stosujesz inną przeglądarkę internetową lub urządzenie końcowe, musisz ponownie zainstalować cookie opt-out.

Bezpieczeństwo

Daimler podejmuje działania bezpieczeństwa w zakresie technicznym i organizacyjnym, mające na celu ochronę administrowanych przez nas danych przed manipulacjami, utratą, zniszczeniem oraz wykluczenie dostępu osób do tego nieuprawnionych. Nasze działania bezpieczeństwa ciągle usprawniamy z uwzględnieniem rozwoju technologicznego.

Prawo do informacji

Daimler lub właściwe dla Twojego miejsca zamieszkania przedstawicielstwo na życzenie poinformuje Cię możliwie niezwłocznie, w formie pisemnej, zgodnie z obowiązującym prawem, czy i jakie dane dotyczące Twojej osoby są przez nas zapisywane. Jeżeli jesteś zarejestrowany jako użytkownik, stwarzamy również możliwość osobistego zapoznania się z tymi danymi i w razie potrzeby ich skasowania lub zmiany. Jeżeli pomimo naszych starań o poprawność i aktualność danych zostały zapisane informacje niewłaściwe, to na życzenie dokonamy stosownych korekt.

W razie pytań dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych możesz zwrócić się do naszego pełnomocnika koncernu ds. ochrony danych, który wraz ze swoim zespołem służy pomocą również w przypadku próśb o udzielenie informacji, propozycji ulepszeń lub zażaleń.

Pełnomocnik koncernu ds. ochrony danych

dr Joachim Rieß
Daimler AG
HPC G353
D-70546 Stuttgart
Niemcy

Tu przejdziesz na stronę główną Mercedes-Benz

Aby móc optymalnie kształtować i stale ulepszać niniejszą witrynę internetową, Daimler stosuje pliki cookies. Dalsze korzystanie przez Ciebie z tej witryny oznacza Twoją akceptację stosowania cookies.