Na obrázku je kresba různých variant nového vozu Sprinter.
Různé varianty vozu Sprinter

Působivá rozmanitost variant vozu Sprinter.

Nabízíme také čtyřválcový motor, nepřeberné množství příplatkové výbavy, nejrůznější varianty odpružení a specifická řešení navržená našimi techniky. To vám umožňuje vytvářet vlastní konfigurace vozidla s celkovou povolenou hmotností až 5500 kg.

 

Sprinter Tourer pojme až 9 cestujících a řidiče. V nejdelší ze čtyř variant délky vozu a nejvyšší ze tří možností výšky střechy nabízí skříňová dodávka Sprinter nákladový prostor o objemu až 17 m³. Je-li třeba, lze připojit také přívěs s nákladem o hmotnosti až 3500 kg při kombinované celkové povolené hmotnosti vozidla až 5500 kg.

Na obrázku je záběr shora interiéru nového vozu Sprinter s otevřenou střechou.
Interiér vozu nabízí spoustu místa a řadu variací
Nabízíme více než 600 možností příplatkové výbavy, včetně speciálních řešení pro vozový park a různých řešení odpružení. Sprinter lze přizpůsobit na míru vašim potřebám. Program Mercedes-Benz VanSolutions nabízí kompletní řešení pro zvláštní požadavky nejrůznějších odvětví. A v rámci našeho partnerského programu „Mercedes-Benz VanPartner“ jsou k dispozici také řešení pro modernizaci a přestavby v prémiové kvalitě. Na místo určení se tak dostanete bez námahy a maximálně hospodárně. Sprinter má celou řadu komponent, ze kterých si můžete vybrat.
Na obrázku je zobrazen technický nákres hnacího ústrojí nového vozu Sprinter s průhlednou karosérií.
Na obrázku je zobrazen technický nákres hnacího ústrojí nového vozu Sprinter s průhlednou karosérií.

Dokonalá pohonná soustava pro každé využití.

Pohon předních nebo zadních kol či pohon všech kol1 - s těmito třemi variantami pohonné soustavy vozu Sprinter máte k dispozici tu pravou pohonnou soustavu pro takřka jakékoliv využití vozu.


Mezi výhody pohonu předních kol patří mimo jiné také mimořádná trakce při převozu lehkých nákladů, velký objem nákladového prostoru a vysoké užitečné zatížení, to vše v kombinaci s nižší výškou zadní hrany nákladového prostoru. Pro tuto variantu pohonu je exkluzivně k dispozici nová automatická převodovka 9G-TRONIC.

 

 

V případě pohonu zadních kol zvyšuje oddělení pohonné soustavy od řízené nápravy jízdní komfort a zlepšuje poloměr otáčení vozu. Také při jízdě s přívěsem prokazuje pohonná soustava s pohonem zadních kol své silné stránky.

 

Pohonná soustava s manuálně volitelným pohonem všech kol 4x41 zlepšuje trakci, zejména při špatném počasí nebo špatném stavu vozovky, čímž zlepšuje bezpečnost jízdy a jízdní dynamiku vozidla. Pro náročné podmínky je navíc k dispozici možnost doplnění redukční převodovky.

 

Poprvé je u vozu Sprinter s pohonem všech kolk dispozici také automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS, která nabízí výjimečně hladké řazení a nízkou spotřebu. 

 

1 Předpokládaná dostupnost varianty s pohonem všech kol je od IV. čtvrtletí roku 2018.