Na ilustracji przedstawiono grafikę z różnymi wariantami Sprintera.
Różne warianty Sprintera

Imponująca różnorodność Sprintera.

Zwiększają ją jeszcze cztery wersje silnikowe, liczne elementy wyposażenia dodatkowego, warianty układu jezdnego oraz rozwiązania branżowe oferowane przez producentów zabudów. Można więc w ten sposób konfigurować pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5500 kg1.

 

Sprinter Tourer to samochód dla kierowcy i maksymalnie 8 pasażerów. Sprinter Furgon w swej najdłuższej z czterech wersji, w wariancie z najwyższym dachem (jedną z trzech dostępnych wysokości dachu) oferuje przestrzeń ładunkową o pojemności 17 m3. W przestrzeni ładunkowej mieści się wtedy nawet pięć europalet. W razie potrzeby może holować jeszcze przyczepę o masie do 3500 kg, osiągając dopuszczalną masę zestawu 5500 kg. 

 

1 Przy dopuszczalnej masie całkowitej zestawu wynoszącej 8000 kg w razie potrzeby można dodatkowo dołączyć przyczepę o masie do 3500 kg. Przebudowa na ciągnik siodłowy umożliwia nawet ciągnięcie masy 5250 kg. Dopuszczalna masa całkowita zestawu wyniesie wtedy 8750 kg.

Na zdjęciu widać wnętrze Sprintera z otwartym dachem z góry.
Przestronne wnętrze z wieloma możliwościami adaptacji

Ponad 600 elementów wyposażenia dodatkowego, a wśród nich na przykład specjalne rozwiązania flotowe czy rozwiązania w obszarze układu jezdnego, umożliwiają precyzyjne dostosowanie Sprintera do Twoich potrzeb. Do specjalistycznych zastosowań branżowych otrzymasz całościowe rozwiązania fabryczne Mercedes-Benz VanSolution, a w ramach programu partnerskiego „Mercedes-Benz VanPartner” zabudowy i modyfikacje pojazdów w ramach transakcji dwufakturowych ‒ wszystko w sprawdzonej jakości.

Abyś osiągał swoje cele równie swobodnie, jak i ekonomicznie, Sprinter oferuje do wyboru szeroki wachlarz silników. 

Na ilustracji widoczna techniczna prezentacja układu napędowego Nowego Sprintera z przejrzystym nadwoziem.
Układ napędowy nowego Sprintera

Odpowiedni napęd do każdego profilu użytkowania.   

Napęd na koła przednie, na koła tylne lub na wszystkie koła1 – wśród trzech wariantów napędu Sprintera znajdziesz ten odpowiedni  do niemalże każdego zadania transportowego i profilu użytkowania.

 

Zalety napędu na koła przednie to między innymi doskonała trakcja podczas jazdy z lekkim ładunkiem, duża pojemność ładunkowa oraz duża ładowność przy niskiej krawędzi załadunkowej. Ekskluzywnie dla tego wariantu napędu oferujemy nową automatyczną skrzynię biegów 9G-TRONIC.

 

W pojazdach z napędem na koła tylne rozdzielenie napędu i układu kierowniczego zwiększa komfort jazdy oraz polepsza średnicę zawracania. Napęd na koła tylne dowodzi swych zalet również podczas jazdy z przyczepą.

 

Dołączany napęd na wszystkie koła 4x41 polepsza trakcję, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych lub drogowych, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo i dynamikę jazdy. Do bardziej wymagających zadań można dodatkowo zamówić przełożenie redukujące skrzyni biegów. Po raz pierwszy również dla Sprintera z napędem na wszystkie koła1 dostępna jest automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS, charakteryzująca się doskonałym komfortem przełączania i wysoką efektywnością paliwową. 

 

 

1 Przewidywana dostępność napędu na wszystkie koła od 4. kwartału 2018 r.