Na zdjęciu widoczna otwarta przestrzeń ładunkowa Nowego Sprintera.
Większa przestronność i ładowność zwiększona o 50 kg1
Na zdjęciu widać nowego Sprintera w codziennej sytuacji. Ktoś ładuje skrzynki do niżej położonej przestrzeni ładunkowej.
Pojemniejsze wnętrze z podłogą przestrzeni ładunkowej obniżoną o 80 mm1

Nowy Sprinter czyni kolejny krok.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze bardziej obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych. Kolejne korzyści ekonomiczne dla Twojej firmy wynikają z ładowności pojazdu większej o ok. 50 kg1, większego wnętrza1 oraz podłogi przestrzeni ładunkowej niższej o ok. 80 mm1. Dzięki temu Sprinter Furgon jest jeszcze wygodniejszy w załadunku i ułatwia wsiadanie.

 

Połączenie oszczędnego zużycia paliwa z inteligentną funkcjonalnością czyni Sprintera w pełni ekonomicznym rozwiązaniem mobilnościowym.  

Ekonomiczność nie ogranicza się do samochodu.

Przyszłościowe rozwiązanie mobilnościowe nie może dziś ograniczać się do samego pojazdu. Dlatego Sprinterowi towarzyszy bogata oferta usług  - od serwisowych, finansowania, ubezpieczenie po umowy serwisowe. To daje atrakcyjne korzyści cenowe i umożliwia długofalowe planowanie kosztów. Ponadto ekonomiczność pojazdu optymalizuje profesjonalne rozwiązanie łącznościowe i flotowe Mercedes PRO, zawierające na przykład usługę zarządzania przeglądami, umożliwiającą przewidujące planowanie terminów, zwiększającą dyspozycyjność pojazdu oraz pomocną w utrzymaniu jego sprawności przez cały okres użytkowania. 

Na zdjęciu widoczny blok silnika nowego Sprintera wyjęty z pojazdu.

Mocny i ekonomiczny napęd.

Kto chce odnosić sukcesy, ten potrzebuje mocnego napędu. 4-cylindrowy silnik wysokoprężny w trzech klasach mocy oraz silnik wysokoprężny V6 [Sprinter Tourer z homologacją osobową: zużycie paliwa średnio: 8,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 214 g/km. Podane wartości zużycia paliwa dotyczą wyłącznie opcjonalnej automatycznej skrzyni biegów bez napędu na wszystkie koła]1* wzorcowo łączą w Sprinterze moc z ekonomicznością. Te sprawdzone jednostki napędowe zostały jeszcze dodatkowo zoptymalizowane pod względem zużycia paliwa, na przykład poprzez zmniejszenie tarć wewnętrznych. Wszystkie wersje silnikowe są dostępne zarówno z mechaniczną2, jak i z automatyczną skrzynią biegów.

 

Spełnienie ambitnych norm emisji spalin Euro 6 i Euro VI umożliwia technologia selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Tą metodą redukuje się emisję tlenków azotu z silników wysokoprężnych ‒ spaliny są prowadzone przez katalizator, gdzie wodny roztwór mocznika AdBlue® przekształca tlenki azotu3 w azot i wodę.

 

1  Sprinter Tourer z homologacją osobową: zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 9,4/7,5/8,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 214 g/km; klasa wydajności: C. Podane wartości zużycia dotyczą wyłącznie opcjonalnej automatycznej skrzyni biegów bez napędu na wszystkie koła. Przewidywana dostępność napędu na wszystkie koła od 4. kwartału 2018 r. Przewidywana dostępność standardowej 6-stopniowej mechanicznej skrzyni biegów w połączeniu z silnikiem wysokoprężnym V6 OM642 od 4. kwartału 2018 r. Rzeczywiste zużycie paliwa jest m.in. zależne od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

2 W połączeniu z napędem na koła przednie, w porównaniu z napędem na koła tylne.

Przewidywana dostępność standardowej 6-stopniowej mechanicznej skrzyni biegów w poł. z silnikiem wysokoprężnym

V6 OM642 od 4. kwartału 2018 r.

Do tlenków azotu (NOx) zaliczamy tlenek azotu (NO) i dwutlenek azotu (NO2).